SkyLinker

Zatrzymane w czasie

Figury woskowe bohaterów

Figura Księdza Mateusza

Ksiądz

Mateusz Żmigrodzki

Proboszcz parafii w Sandomierzu. Błyskotliwy, inteligentny i spostrzegawczy. Ma talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych, angażuje się w pracę miejscowej policji. Często porusza się rowerem. Zawsze chętnie pomaga ludziom. W wolnym czasie gra w szachy w towarzystwie przyjaciela Mieczysława Nocula.

Figura Natalii Borowik

Gospodyni

Natalia Borowik

Gospodyni na plebanii Ojca Mateusza. Pełna energii i pomysłów, w które wciąga wszystich dookoła. Natalia jest zrzędliwa ale i zabawna, uwielbia rządzić, wszędzie jej pełno. Często wzbudza w Księdzu Mateuszu refleksje, dzięki której rozwiązuje zagadki.

Figura Oresta Możejki

Komendant

Orest Możejko

Komendant Policji w Sandomierzu. Pewny siebie, skrupulatny, apodyktyczny oraz zawsze przekonany o słuszności swoich racji. Chociaż nie jest wierzący, często można go spotkać na plebanii. Wolny czas lubi spędzać na bieganiu, łowieniu ryb oraz spacerach.

Figura Mieczysława Nocula

Policjant

Mieczysław Nocul

Podwładny Oresta Możejki. Przyjaźni się z Ojcem Mateuszem, z którym lubi rozegrać partyjkę szachów. Często wbrew woli przełożonego, zdradza księdzu Mateuszowi szczegóły śledztwa, a w zamian otrzymuje cenne wskazówki.

Figura Pluskwy

"Pluskwa"

Waldemar Grzelak

Dawniej bandyta i złodziej samochodów. Przyjaciel księdza Mateusza, którego poznał podczas pobytu w więzieniu. W ramach wdzięczności za pomoc w oczyszczeniu zarzutów, został jego pomocnikiem.

Figura Gibalskiego

Policjant

Przemysław Gibalski

Gibalski to postać pełna sprzeczności i tajemnic. Często przejawia również poczucie humoru, choć zdarza mu się być nieco niezdarnym w działaniach. Jest niezwykle oddany swojej pracy.

Ciekawostka

Czy wiesz, że?

Eryk Lubos oddał swoje włosy do stworzenia figury woskowej Pluskwy. Dzięki temu na wystawie możemy podziwiać wiernie odwzorowaną postać Waldemara Grzelaka z Ojca Mateusza.